Czy ekstradycja może naruszać prawa człowieka?

29 listopada 2024

Czy ekstradycja może naruszać prawa człowieka?

Temat praw człowieka w kontekście procedur ekstradycyjnych nabiera szczególnego znaczenia w obliczu dynamicznych zmian współczesnego świata. W czerwcu tego roku kancelaria Kopeć Zaborowski miała zaszczyt uczestniczyć w IX Międzynarodowej Konferencji Praw Człowieka, która odbyła się dzięki współpracy Akademii Nauk Stosowanych WSGE i Antalya Bilim University. Wydarzenie poświęcono trwałości demokracji oraz praworządności w zmieniających się realiach globalnych.

Jednym z prelegentów konferencji był r.pr. dr Paweł Gołębiewski, Szef Praktyki Przestępczości Międzynarodowej i Obsługi Klienta Zagranicznego, który w swoim wystąpieniu podjął ważną i aktualną kwestię przeszkód w ekstradycji w świetle praw człowieka. Tematyka jego prelekcji – „Human rights in the context of extradition obstacles” – opierała się na doświadczeniach kancelarii związanych m.in. z ekstradycją i Czerwoną Notą Interpolu.

Publikacja o tym samym tytule została również opublikowana w książce „Nauki społeczne wobec kryzysów XXI wieku”, będącej owocem przemyśleń uczestników konferencji. W swojej publikacji mec. Gołębiewski analizuje procedury ekstradycyjne i wskazuje, jak mogą one wpływać na prawa człowieka, szczególnie w sytuacjach, gdy istnieje ryzyko naruszenia praw podstawowych.

Osoby zainteresowane szczegółami zapraszamy do zapoznania się z książką, w której znajdą Państwo pogłębione analizy i praktyczne wnioski z pracy naszego eksperta. Szczegóły dotyczące publikacji można znaleźć w linku zamieszczonym w komentarzu. Więcej tutaj.

P.-Gołębiewski-książka-www-grafka
Nota Prawna Polityka prywatności Polityka Cookies © 2024 wszystkie prawa zastrzeżone
Skip to content